Zbiór:
Zbiór malin rozpoczyna się już w lipcu i trwa do późnej jesieni w zależności od odmiany. Malina zbierana jest bez szypułek, gdy w pełni dojrzeje: owoce osiągną odpowiednią barwę, będą miękkie i suche, łatwo oddzielą się od dna kwiatowego. Latem dokonuje się zbioru owocu dwa lub trzy razy w tygodniu, jesienią już wolniej - raz lub dwa w tygodniu. Przechowywana jest w chłodnym, zaciemnionym miejscu.

Przerób:
Świeże owoce po procesie mycia i sortowania wykorzystywane są przez nas do produkcji dżemów malinowych, koncentratów i aromatów naturalnych.

Owoc:
Owoce maliny mają słodki smak, aromatyczny zapach i na ogół czerwoną barwę. Ich kształt jest owalny, lekko stożkowaty i pusty w środku. Świeże nie posiadają przebarwień i są bardzo soczyste.

Właściwości:
Malina jest owocem bardzo cenionym, ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Jest źródłem kwasów organicznych (askorbinowy, salicylowy), błonnika, antocyjanów. Poza tym owoce są bogate w związki mineralne, takie jak potas, żelazo, magnez, czy też wapń, pektyny, cukry: glukozę, fruktozę i sacharozę, prowitaminę A oraz witaminy: C, z grupy B, P. Zawartość minerałów i witamin chroni układ krążenia, wspomaga system nerwowy, usprawnia system immunologiczny. Błonnik poprawia perystaltykę jelit, dzięki czemu wspomaga proces odchudzania. Maliny to źródło przeciwutleniaczy, które wzmacniają naturalną ochronę organizmu przed starzeniem i niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Oczyszczają organizm z toksyn, obniżają ciśnienie krwi. Działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, wspomagając leczenie przeziębień. Biorą udział w procesach trawiennych. Poza tym działają przeciwbakteryjnie, uspokajająco.

Możliwość pakowania:
plastikowe skrzynki z tekturowymi wytłoczkami 0,5 kg

Minimalna wielkość zamówienia: 15 kg

Ta strona używa ciasteczek Dowiedz się więcej