Zbiór:
Zbiór owoców borówki amerykańskiej rozpoczyna się (po uzyskaniu typowego zabarwienia i dojrzeniu) w połowie lipca i trwa aż do początku września. Ze względu na nierównomierność w dojrzewaniu owoców, zbiór prowadzi się z kilkudniowymi odstępami. Borówka amerykańska jest odporna na niską temperaturę, dlatego po zbiorze przechowywana jest w chłodni. Odmrożone owoce nadal zachowują wszystkie składniki odżywcze, jak i walory smakowe.

Przerób:
Świeża borówka amerykańska przed przerobem poddawana jest procesowi mycia, a następnie sortowania. Tak przygotowany owoc wykorzystywany jest przez nas do produkcji dżemów.

Owoc:
Owoce borówki amerykańskiej są kuliste, o czarnej barwie i niebieskim, woskowym nalocie. Mają przyjemny słodko-kwaśny smak. Przeznaczone są zarówno do bezpośredniego spożycia, jak również przetwórstwa.

Właściwości:
Największą wartość odżywczą i smakową mają oczywiście owoce spożywane na surowo. Owoce borówki amerykańskiej posiadają wiele cennych właściwości, nie tylko smakowych, ale również leczniczych. Ze względu na niską kaloryczność są idealnym produktem dietetycznym. Stanowią bogate źródło wielu witamin (A, B, C, E, PP), mikro- i makroelementów (cynk, selen, magnez, żelazo, wapń), błonnika, antyoksydantów. Wszystkie zawarte w nich składniki odżywcze mają nieoceniony wpływ na kondycję naszego organizmu. Duża zawartość antyoksydantów i antocyjanów powoduje unieszkodliwienie wolnych rodników, co korzystnie wpływa na procesy starzenia organizmu. Błonnik usuwa szkodliwe produkty przemiany materii oraz niebezpieczne toksyny. Poza tym owoce borówki amerykańskiej poprawiają wzrok, spowalniają procesy miażdżycowe, są bardzo pomocne zwłaszcza w profilaktyce nowotworowej. Zmniejszają również ryzyko wystąpienia chorób serca.

Możliwość pakowania:
plastikowe skrzynki, plastikowe pojemniki 250 g

Minimalna wielkość zamówienia: 15 kg

Ta strona używa ciasteczek Dowiedz się więcej