Zbiór:
Zbiór dojrzałych jabłek odbywa się od wczesnego lata i trwa do późnej jesieni. Odpowiednio przechowywane w chłodniach, zachowują swoje walory smakowe i najcenniejsze składniki odżywcze.

Przerób:
Świeże, dojrzałe owoce przed przerobem poddawane są procesowi mycia, a następnie sortowania. Tak przygotowany owoc wykorzystywany jest przez nas do produkcji przecieru jabłkowego.

Owoc:
Dojrzały, świeży owoc cechuje się sztywnym, chrupkim i pełnym soku miąższem, do którego ściśle przylega gładka, cienka skórka. Barwa jabłka jest zielona, a po uzyskaniu pełnej dojrzałości żółta i czerwona lub zmieszana ze sobą. Smak słodko-kwaskowaty.

Właściwości:
Jabłka to przede wszystkim skarbnica wszystkich witamin (głównie wit. C, E, D, K), które wzmacniają układ odpornościowy człowieka. Są bogatym źródłem węglowodanów, w tym błonnika. Ze względu na niską wartość indeksu glikemicznego, są coraz częściej zalecane do spożywania przez osoby, które chorują na cukrzycę. Zawarte w jabłkach pektyny wiążą metale ciężkie, dzięki czemu oczyszczają organizm z wielu trujących substancji. Regulują perystaltykę jelit i rozpuszczają cholesterol. Poza tym zapobiegają miażdżycy. Wspomagają leczenie anemii. Wzmacniają serce, poprawiają układ nerwowy i pracę wątroby.

Możliwość pakowania:
plastikowe skrzynki, skrzyniopalety

Minimalna wielkość zamówienia: 15 kg

Ta strona używa ciasteczek Dowiedz się więcej